جستجو

آموزش رایگان المنتور Elementor

المنتور یکی از مشهورترین افزونه‌های صفحه ساز وردپرس می‌باشد که توانسته است رضایت بالایی را از کاربران خود که طراحان و توسعه دهندگان وب می‌باشند، دریافت نماید. در ادامه، ما به آموزش کامل این افزونه مشهور پرداخته‌ایم که با تماشای ویدیوها شما می‌توانید هر نوع سایتی را که می‌خواهید با المنتور پیاده نمایید.

آموزش پایه‌ای تا پیشرفته المنتور

در این بخش از سری آموزش رایگان المنتور به شما خواهیم گفت که چگونه از ابزار های پیشرفته المنتور استفاده کنید و تنظیمات آن را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید وب سایت خود را به راحتی در کمتر از یک روز طراحی و اجرا کنید

جلسه 1

اولین جلسه را اختصاص دادیم به اینکه به شما بگوییم المنتور چیست و چه قابلیت هایی در طراحی صفحات سایت دارد .

آموزش پایه

2 دقیقه

جلسه 2

قبل از نصب المنتور، باید حداقل‌های موردنیاز المنتور را بررسی کرد که شامل موارد مشخصی ‌ست و در این ویدیو به آن پرداخته‌ایم.

آموزش پایه

6 دقیقه

جلسه 3

در این ویدیو، نحوه نصب و فعالسازی المنتور را بررسی می‌نماییم. این کار به دو روش دستی و مستقیم می‌باشد که هر دو توضیح داده شده است.

آموزش پایه

4 دقیقه

جلسه 4

برای استفاده از قابلیت‌های المنتور، نیاز به قالبی سازگار با آن داریم. در این ویدیو قالب هلو المنتور را نصب می‌کنیم که سازگاری بالایی با المنتور را دارد.

آموزش پایه

2 دقیقه

جلسه 5

با نصب نسخه المنتور پرو، شما می‌توانید به تمامی بخش‌های المنتور دسترسی داشته و از آنها در طراحی سایت خود بهره ببرید.

آموزش پایه

3 دقیقه

جلسه 6

در این بخش تنظیمات اولیه المنتور را بصورت ویدیویی انجام خواهیم داد تا در پروسه‌ی طراحی سایت به مشکل نخوریم.

آموزش پایه

10 دقیقه

جلسه 7

در این ویدیو نحوه نصب فونت سفارشی مورد بررسی قرار گرفته است که یاد بگیریم چگونه فونت خود را به المنتور معرفی نماییم.

آموزش پایه

3 دقیقه

جلسه 8

ویدیوی موجود به بررسی محیط المنتور و نحوه کار کردن با آن پرداخته است تا آشنایی کلی با ویرایشگر المنتور داشته باشید.

آموزش پایه

9 دقیقه

افزونه صفحه ساز المنتور چیست؟

افزونه صفحه‌ساز المنتور (Elementor Plugin) یک افزونه محبوب برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس است که به کاربران امکان ایجاد صفحات وب با کیفیت و حرفه‌ای را می‌دهد. با استفاده از المنتور، کاربران می‌توانند به راحتی برای وبسایت خود صفحاتی زیبا و کاربرپسند طراحی کنند، بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی یا طراحی وب حرفه‌ای.

افزونه صفحه‌ساز المنتور به کاربران امکان می‌دهد تا با استفاده از مجموعه‌ای از الگوها و ابزارهای بصری، صفحات وب با انواع محتواها را طراحی کنند. همچنین، این افزونه به کاربران امکان می‌دهد تا قابلیت‌های پیشرفته‌تری مانند شخصی‌سازی CSS و افزودن افکت‌های انیمیشنی به المان‌ها را به صفحات خود اضافه کنند.

با توجه به محبوبیت بالای این افزونه، جامعه بزرگی از طراحان وب و توسعه‌دهندگان آن را پشتیبانی می‌کنند و الگوهای طراحی‌شده توسط آن را می‌توانید در سایت اصلی المنتور و سایت‌های مرتبط دیگر پیدا کنید.

آموزش گام به گام افزونه المنتور

همانطور که گفته شد، المنتور یکی از مهمترین و مشهورترین صفحه‌سازهای وردپرس می‌باشد که توانسته رضایت بالای طراحان وب را بدست آورد.

در اینجا ما از صفر بصورت کامل افزونه صفحه‌ساز المنتور را مورد بررسی قرار داده و برای هر کدام از بخش‌های المنتور بصورت ویدیوی جداگانه آموزش‌های تصویری تولید کرده‌ایم.

امیدواریم که توانسته باشیم بصورت جامع افزونه المنتور را آموزش داده و نیازهای شما را پوشش داده باشیم.

 

معرفی کامل ویجت‌های المنتور

طبق توضیحات ارائه شده، المنتور دارای ویجت‌های متنوع و زیادی می‌باشد. این المان‌ها هر کدام برای رفع یک نیاز به خصوص ساخته و توسعه داده شده‌اند.

برای مثال، ما برای نمایش یک تصویر ساده، می‌توانیم از المان تصویر استفاده نماییم. همچنین با تنظیماتی که المنتور برای المان‌ها و ویجت‌ها در نظر گرفته، دست ما را هنگام استفاده از آن برای شخصی سازی بیشتر باز گذاشته است و می‌توان شخصی‌سازی‌های زیادی را بسته به المان انجام داد.

 

آموزش کامل تنظیمات المنتور

در این سلسه مراتب آموزشی سعی شده که تمامی بخش‌های المنتور بدون کاستی توضیح داده شوند. هر بخش از المنتور دارای تنظیمات خاص خود می‌باشد.

برای مثال، المنتور از ویجت‌های متنوعی تشکیل شده است که هر کدام از این ویجت‌ها دارای تنظیمات مربوط به خود می‌باشند. المان تصویر دارای تنظیمات اندازه عکس، چیدمان، لینک و… می‌باشد.

بخشی از تنظیمات افزونه المنتور در تمامی ویجت‌ها موجود می‌باشند که با درک آن می‌توانید در همه‌ی ویجت‌های موجود از آنها استفاده نمایید. بعضی از این تنظیمات شامل مارجین، پدینگ، عرض، موقعیت، پس‌زمینه و… می‌باشند.

 

سوالات متداول افزونه صفحه ساز المنتور

در ادامه تعدادی از سوالات پرتکرار و متداول درمورد افزونه صفحه‌ساز المنتور را برای شما گردآوری کرده تا بتوانید بهتر المنتور را درک نمایید.

افزونه المنتور با تمامی قالبهایی که با استانداردهای وردپرس کدنویسی شده‌اند، سازگار می‌باشد.
المنتور یکی از پرسرعت‌ترین صفحه‌سازهای وردپرس بوده لذا اگر بعد از نصب افزونه دچار کندی شدید باید سازگاری المنتور با قالب یا افزونه‌های موجود را بررسی نماید.
صفحه‌ساز المنتور به خودی خود باعث ضرر یا بهبود سئو سایت نخواهد شد. دلیل آن این است که شما می‌توانید با المنتور صفحات جذاب و کاربرپسند با رعایت اصل سئو بسازید که در این حالت باعث بهبود کلی سئو سایت شما خواهد شد. درمواردی که اگر المنتور باعث افت سرعت سایت شما شود، می‌تواند به سئو سایت لطمه وارد نماید. که این افت سرعت بخاطر ناسازگاری در وردپرس (قالب‌ها و افزونه‌ها) بوده و نمی‌توان گفت که المنتور باعث این اتفاق شده است.